Scripts Dequeuer (Frontend) WordPress Eklentisi

Açıklama

Scripts Dequeuer (Frontend) / Scripts Dequeuer WordPress Eklentisi
Scripts dequeuer, herhangi bir koda dokunmadan WordPress ön uç komut dosyalarını ve stillerini dequeue etmenize yardımcı olur. Arka uçtan komut dosyalarını ve stilleri seçmeniz yeterlidir ve bunlar anında dequeed olacaktır.
Kullanım senaryosu
İyi miktarda trafiğe sahip bir WordPress web sitesi çalıştırıyorsanız ve ondan iyi gelir bekliyorsanız, site hızı ve performans optimizasyonunun öneminin zaten farkında olursunuz. Hızlı yükleme sitesi trafiği geliştirebilir ve sizin için daha fazla kullanıcı bulabilir. Optimizasyon, önbellek eklentileri, optimize edilmiş görüntüler, CDN kullanılarak vb. Kullanılarak birçok şekilde yapılabilirken, tamamen farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyan bazı durumlar vardır.
Örneğin, iki farklı eklentinin aynı CSS dosyasını (örneğin, Fontawesome CSS) kullandığı ve bunları ayrı ayrı yüklediği bir durumu düşünün. Veya iki eklentinin aynı javascript dosyasını yüklediği bir durumu düşünün, örneğin, jQuery value veya jQuery Masonry’yi ayrı ayrı doğrulayın. WordPress, aynı komut dosyası tutamaç adlarını kontrol ederek gereksiz enqueue’u önlemeye çok iyi bakarken, komut dosyası tutamaç adları farklısa bu durum hala ortaya çıkabilir.
Bu gibi durumlarda, tek doğrudan çözüm performansı optimize etmek için bu gereksiz komut dosyalarından birini dequeueeue/devre dışı bırakmaktır. Bu doğrudan temanın functions.php dosyasına bazı kod ekleyerek yapılabilirken, kesinlikle kodla uğraşmak zorunda kalmadan komut dosyalarını devre dışı bırakabileceği kullanıcı dostu bir yola sahip olmak ister. Scripts Dequeuer, komut dosyalarını ve stil sayfalarını kullanıcı dostu bir şekilde dequeue etmenizi sağlayan bu tür bir özellik sunmak için geliştirilmiştir. Eklenti hızlı, hafif ağırlıklı ve böyle şık bir özellik için yüklenmeye değer.
Nasıl çalışır
Ön uç komut dosyaları ve stilleri yerel WordPress kancaları (wp_enqueue_scripts, wp_print_scripts, wp_print_styles, vb.) Kullanılarak enqueed ise, dequeuer bu tür komut dosyalarını/stil sayfalarını algılayabilir ve WordPress yönetici alanındaki listeleyebilir. Orada komut dosyaları/stil sayfaları seçebilir ve bunları Dequeue için ekleyebilirsiniz. Değişiklikleri kaydettikten sonra, seçilen komut dosyaları ve stil sayfaları ayrı ayrı listelenir ve listelenir.
Ayrıca, eklenti, diğer komut dosyalarının gerektirdiği komut dosyalarını yok etmemekle ilgilenir. Örneğin, Dequeree için JQuery’yi seçerseniz, başka bir dosya hala gerektiriyorsa, deque edilmez. Eklenti, bağımlılıkları göz ardı ederek “Force Dequeue” seçeneği sunar. Bu durumda, bağımlılıkları göz ardı ederek Dequeue dosyalarını zorlayabilirsiniz.
V1.1.0 itibariyle, eklenti ayrıca Dequeue öğesi başına sayfa veya yayınlar hariç tutma seçeneği de sunar. Bu seçeneği kullanarak, eklenti ayarlarında seçilen dosyaları hangi sayfaların veya yayınların belirleyeceğini belirtebilirsiniz. Bu özellik koşullu komut dosyası yüklemesinde çok yararlı olabilir.
Komut dosyaları ve stil sayfaları hangi site konumları aranır?
Varsayılan olarak, eklenti üç konumdaki dosya arar – sitenizin ana sayfası, tek bir yayın sayfası ve bir arşiv sayfası. Bu üç konum, sitenizin CSS ve JS dosyalarının çoğunu içerecektir.
Ayrıca, hangi dosyaların taranacağına dair özel URL’ler sağlama seçeneğiniz vardır. Bu, temalar veya eklentiler dosyaları koşullu olarak kestiğinde kullanışlıdır. Örneğin Contact-form.js dosyası yalnızca bir iletişim sayfasına dahil edilebilir veya bir masonry.js dosyası yalnızca bir portföy şablonu sayfasına yüklenebilir. Bu durumda ekstra tarama için bu sayfaların URL’lerini sağlayabilirsiniz. Eklenti tüm bu sayfaları tarayacak ve tüm enqueed komut dosyalarını ve stil sayfalarını listeleyecektir.
Neden bu eklentiyi kullanıyorsunuz?
Bir geliştirici veya ara WordPress kullanıcısıysanız, elbette komut dosyalarını ve stil sayfalarını tanımlamak için temanın functions.php dosyasına bazı kodlar ekleyebilirsiniz. Ancak, temaları değiştirdikten sonra, bu kod da kaldırılır (yedeklenmedikçe). Bu eklenti, koda dokunmak zorunda kalmadan komut dosyalarını tanımlamak için kullanıcı dostu ve güvenilir bir çözüme ihtiyaç duyan kullanıcılar için tasarlanmıştır.
Eklenti sadece dosyaları dequeuee etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ön uçta kullanılan toplam dosyalar, kaynakları ve bağımlılıkları hakkında net bir resim sağlar. Site performansı, optimizasyon ve web sitenizin hızını artırmak için olası her şeyi yaparsanız, koleksiyonunuzda kesinlikle bu yararlı eklentiye sahip olabilirsiniz. Pişman olmayacaksın. Arka uç ayarları ve özellikleri hakkında fikir edinmek için lütfen eklenti ekran görüntülerini de kontrol edin.
WordPress 6.2.x ile görüşebilen anahtar özellikler
JavaScript sekmesi ile markasız ayarlar paneli
Ön uçta algılanan komut dosyalarının ve stillerin tam listesini gösterir
WordPress Native Hook kullanılarak enqueed olan komut dosyalarını ve stil sayfalarını algılar
Tüm komut dosyalarını ve stil sayfalarını bir kerede veya seçime göre dequeue etme yeteneği
Dequeue operasyonunu atlamak için Dequeue ürününe göre sayfaları veya yayınları hariç tutma seçeneği. – Yeni
“Dequeue Listesi”, “Başarılı Dequeed List” ve “Dequeed Liste” için ayrı portletleri gösterir
Her bir portlet, dosya sayısı hakkında daha iyi fikir için dosya sayımını gösterir
JQuery Sırf Listesi ile Özel “URL Ekle” seçeneği
Komut dosyası bağımlılıklarını görmezden gelmek için Dequeue seçeneği
WordPress kodlama standartlarına göre temiz ve optimize edilmiş kod
Örnek. Pot dosyası ile% 100 çeviri hazır
Kullanım Talimatları ile Belgelenme Yardım Kılavuzu
Çoğu tema ve eklenti ile çalışır (Ücretsiz + Premium)
IE 9+ ile tüm büyük tarayıcılarda uyumlu
Makul zaman içinde özel destek spancredits
Icomoon uygulamasından yazı tipi simgeleri
Değişim yeri
= Nis 03, 2023 – v1.2.0 = WordPress 6.2 ve Php 8.0.0 ile uyumluluk sağlandı
Düzeltildi: Özel URL’lerde çalışmayan özel URL’lerde kapat düğmesi
Düzeltildi: Kaldırıldı Site_icon WordPress Fonksiyonu
Düzeltildi: Komut dosyası kontrol simgesine tıklama Dequeed komut dosyası panelinin içindeki simgeyi değiştirmelidir = 25 Ağu 2016 – v1.1.0 = Dequeue işleminden sayfaları ve yayınları hariç tutmak için ek bir özellik. (Öneriler için Nathan’a teşekkürler).
= Önemli: Güncellemeden sonra =
Dequeue listesindeki tüm öğeleri kaldırın ve ardından Seçenekleri Hariç tuttuğunu görmek için dosya tekrar ekleyin = 1.0.0 = İlk Sürüm

Scripts Dequeuer (Frontend) WordPress Eklentisi; eklentisi, Js Dequeue eklentisi, Scripts Dequeue eklentisi, Optimizasyon eklentisi, Verim eklentisi, Hız eklentisi olarak kategorize edilmiştir.

WordPress Çözümleri
WordPress blog temaları, WordPress tema ücretsiz, WordPress full tema, En iyi WordPress temaları, WordPress tema satın al başlıklarına tıklayarak web sitenize yeni görünüm kazandırabilir, müşterilerinize vereceğiniz hizmetleri bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Eklenti Uyumluluğu : Sürüm 6.0’a kadar test edildi. Bu kontrol üretici firma tarafından yapışmıştır.

Not: WordPress eklentileri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ek bilgi

Dosya

CSS, JS

Kontrol

Sürüm 6.0'a kadar test edildi

Ürün Kodu

WPMDL11-10

Henüz hiç yorum yok.

Bir değerlendirme yapın

Vendor Information

  • Store Name: Wpmodul
  • Vendor: Wpmodul
  • Address: İstanbul
  • 5.00 rating from 2 reviews